Data Center Expert

Adatközpont, szerverszoba, rack helyiségek felügyeleti rendszerei. Data Center Infrastruktúra Menedzsment. (DCIM) Adatközpontokhoz kapcsolódó eszközök, felügyeleti szoftverek, diesel vezérlők, PLC vezérlők.

APC NetBotz 570 firmware verzió 4.7

Az új kaliforniai állambeli jogszabály (SB-327) bevezetésével, amely 2020. január 1-jétől lép hatályba, minden olyan készülék gyártójának, amely „közvetlenül vagy közvetetten” kapcsolódik az internethez, fel kell szerelnie azt „ésszerű” biztonsági funkciókkal, amelyeket az illetéktelen hozzáférés, a módosítás vagy az információ kiszolgálásának megakadályozása. Az APC hálózati kompatibilis eszközök firmware-jét ennek a jogszabálynak megfelelően frissítik. A NetBotz továbbra is kaphat DHCP címet, de anélkül, hogy először soros porton bejelentkezett volna, nem adhatja hozzá a StruxureWare Data Center Expert-hez (DCE), vagy nem jelentkezhet be az interneten keresztül.

Érintett eszközök: 
NetBotz v3 készülék: 355/356 (NBWL0355 / 6) és 455/456 (NBWL0455 / 6)
NetBotz v3 Rack készülék: 450/451 (NBRK0450 / 1), 550 (NBRK0550) és 570 (NBRK0570)

NetBotz v3 (4.7 firmware verzió és újabb)

A webes hozzáférés alapértelmezés szerint ki van kapcsolva.

A NetBotz beállításához az első lépés, hogy a szokásos Serial Configuration Utiliy alkalmazás helyett USB kábel segítségével belépünk (USB Console Port) a NetBotz rendszerbe és beállítjuk az új admin jelszót és az IP címet.

MEGJEGYZÉS: A soros konfigurációs segédprogram (Serial Configuration Utiliy) már nem működik a v4.7 vagy újabb verzióval. Ennek oka az a tény, hogy nem tudja feldolgozni az új jelszóigényt. Nem lehet megváltoztatni a root felhasználói nevet. (root account User ID)

A soros kapcsolat bármely kommunikációra alkalmas programmal megvalósítható. Jelen esetben a Hyper Terminal segítségével. A kapcsolat megnyitásához a következő kommunikációs paramétereket állítsuk be. 

netbotz_570_serial_conection_settings.PNG

A root / apc használatával be kell jelentkeznie az USB konzolon keresztül (soros munkamenet), és meg kell adnia az új jelszót.

netbotz_570_first_login.PNG

A jelszó megadása utána a DCE szervereknél már ismert módon beállíthatjuk az IP címet és egyéb paramétereket. A beállítások elvégzése után a NetBotz rendszer újraindul és beléphetünk az Advanced View ismert programmal a NetBotz rendszerbe a további rendszer konfigurációk elvégzéséhez. 

A webböngészőn keresztül HTTPS-en keresztül (https: // Netbotz_IP) lehet bejelentkezni az apc felhasználónév és a megadott új jelszó segítségével.

A NetBotz konfigurációs programnál is csak HTTPS-en keresztül tudunk bejelentkezni az első alkalommal. Ne felejtsük el a bejelölni az Advandec View bejelentkezési ablaknál, az IP cím és felhasználói név és jelszó megadása alatt az SSL kapcsolat használatát. (Connect using SSL)

Sikeres bejelentkezés után a szokásos konfigurációs és rendszer beállítási feladatokat elvégezhetőek. Ha szeretnénk használni az SSL kapcsolat, akkor a webszerver beállítási résznél engedélyeznünk kell a 80-as port használatát.

netbotz_webserver_settings.PNG

 Az elveszett jelszó helyreállítása:
1. Keressük meg a készüléken a visszaállító (reset) kapcsolót. Az AC betáplálás bemeneti portjától jobbra található. 

2. Használjunk egy vékony huzalt, például gemkapcsot és 10 másodpercre nyomjuk meg az alaphelyzetbe állító kapcsolót (reset). Ez után a NetBotz rendszer újraindul. 

3. Miután a rendszer újraindult, jelentkezzünk be két percen belül az alapértelmezett bejelentkezési paraméterekkel:

Advanced View bejelentkezéshez:
Felhasználó név: apc
Jelszó: apc
Konzol bejelentkezéshez:
Felhasználó név: root
Jelszó: apc

Ha nem jelentkezik be a reset kapcsoló lenyomása után két percen belül, meg kell ismételnünk az eljárást.

4. A bejelentkezés után változtassuk meg a jelszót, a biztonság növelése érdekében.

A bejegyzés trackback címe:

https://dcim.blog.hu/api/trackback/id/tr2015644074

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Data Center Expert

Adatközpontok működtetéséhez szükséges kritikus erőforrások figyelése, felügyelete.

NOVÁK GÁBOR - Data Center Expert

Adatközpontokban elhelyezett központi felügyeleti rendszerekkel is foglalkozom. A kritikus infrastruktúra felügyeletére alkalmas eszközök bemutatása céljából hoztam létre ezt a blogot. Ezen rendszerekhez kacsolódó megoldásokról, eszközökről közérthetően. Felügyeleti szoftverek, diesel vezérlők, egyedi megoldások.

Schneider University

Érdeklődési kör: DCIM (Data Center Infrastructure Monitoring

süti beállítások módosítása