Előfordul, hogy az elkészült definíciós fájl nem megfelelő számunkra. Pontatlan mérési eredmények kiolvasását, státusz állapot lekérdezéseket tartalmazhat. A DDF fájlt készítő éles környezetben nem tudja tesztelni a legtöbb esetben az egyénileg készült definíciós fájlt. Természetesen itt is előfordulhatnak emberi hibák, mind a definíciós fájl készítője, mind a készülék gyártó leírásában.
Nézzünk néhány gyakorlati tapasztalatot, melyekből könnyen le tudjuk szűrni, hogy a Data Center Expert számára készült DDF fájl jól működik-e?
Miután felvettük az adott eszközt a felügyeleti rendszerünkbe, ellenőrizzük milyen adatokat, mérési értékeket gyűjt a rendszerünk.
Ha a fenti ablakkal találkozzunk, ahol csak a link státusz jelenik meg, akkor nagy valószínűséggel nem megfelelő DDF fájlt használunk, vagy hibás definíciós fájlt használunk.
Ilyenkor nem gyűjt semmilyen mérési adatot a rendszerünk a csatlakoztatott eszközről, incidensek kivizsgálásánál nem tudunk riportokat generálni ezen eszköz paramétereit figyelembe véve, mely megnehezítheti a pontos kivizsgálás, felderítést.
A következő elforduló eset amikor nem megfelelő az értékek kiolvasása. A legtöbb esetben a hiba vagy kódolási (elírási hiba a DDF fájlban), vagy rossz gyártói leírás. Ezeket viszonylag könnyű javítani a valós mérési értékek ismeretében. A lenti példán látható, hogy a tizedes vesző hiánya a probléma.
Az előforduló DDF hibák egyike az alábbi eset, amikor a mérési adatok között jelenik meg a státusz állapotok. Ezzel az a probléma, hogy a Data Center Expert rendszer kialakításában külön "szekció" van a hibák kezelésére. Egyszerűen fogalmazva, ha valamilyen hiba esemény következik be, akkor azt a rendszer megjeleníti az aktív hiba listában és a beállított eszkalációs folyamatoknak megfelelően kiértesíti a megfelelő személyeket, rendszereket. Ha a DDF fájl kódolása az alábbi példa szerint van megoldva, akkor ezekről az eseményekről nem fog a rendszer jelentést küldeni. Nem lehet őket külön egyénileg konfigurálni, vagy külön riasztási eseményeket hozzá rendelni.
Az adott eszköz DDF fájlban kódolt riasztási eseményeit egyszerű ellenőrizni, a navigációs felső menüben az Alarm Configuration menüre kattintva, kiválasztjuk a vizsgálandó berendezést a navigációs ablakban a Device Alarm Configurations menüelemben máris láthatjuk milyen riasztási eseményekről tud üzenetet küldeni számunkra a rendszer.
A gyakorlati életben a Data Center Expert által használt DDF fájloknál ezen mérési paraméterekre érdemes figyelni. Hosszabb távú riportok készítésénél ezen mérési eredmények pontossága kiemelten fontos, nem csak a mindennapi géptermi üzemeltetési munka során.
Összességben elmondható, hogy a DDF fájlokat sokan használják tesztelik, így folyamatos ellenőrzésen és korrekciókon esnek át.
Ha hibát tapasztalunk valamely mérési eredménynél érdemes ellenőrizni, hogy nincsen-e újabb verzió a DDF fájlból.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.